Max Speed Race LIGA !!! Klikněte ZDE !!!

NHL 2004

30. června 2008 v 17:19 |  Cheaty
Jak střílet, aby skoro pořád padaly góly ? Jednoduše. Komentátoři tomu říkají
"one timer" - jde o to, že hráč který útočí na bránu prudce zabzdí, přihraje
spoluhráčovi a ten okamžitě střílí. A jak toho dosáhnout ? Když se přihravá,
tak ještě před tím, než se puk dostane ke spoluhráči, který nahrávku přijímá,
stiskněte klásevu pro střelu a jestliže je hráč v dobrém postavení před
bránou, na 80% z toho bude gól, protože gólman nestačí na tak rychlou střelu
zareagovat správně.
(poslal Beneš Karel - karelbenes@tiscali.cz)

Se svým obráncem můžete při boji o prostor před brankou protivníka znehybnit a zaklínit.
Při rvačce můžete protivníkovi vyrazit přilbu.
Plexisklo lze vyrazit ostrým střetem nebo velmi silnou střelou.
(poslal Krkoška Patrik - Patrik.Krkoska@seznam.cz)

Tip pro všechny NHLka :
Jak dát nejvíce gólů za zápas ? Nastavte si vovládání funkci PULL HOME GOALIE třeba na klávesu [+]. Potom ve hře najeďte do menu, tam, kde se rozděluje ovládání (gamepad, klávesnice…) a nastavte, abyste ovládali počítačův tým. Odpauzněte a stiskněte [+]. Protihráčův brankař by měl odjet. No, a pak si ovládání přehoďte zpět na svůj tým a můžete střílet góly do prázdné brány ! Musíte to ale stále opakovat, protože po každém gólu se brankař vrátí.
(poslal Kuchařík Petr "merlin" - merlin02@post.cz)

Bonusoví hráči se dají vytvořit se jmény Terence Corso, Mike Cosgrove, Tye Zamora, Dryden Mitchell.
(poslal Novák Petr - petanek2@centrum.cz)

2 upgradeovací body :
Dosáhni úrovně 2 v EA Sports Bio

Komentář hlubokým hlasem :
Dosáhni úrovně 4 v EA Sports Bio

Hráči mají velké hlavy :
Dosáhni úrovně 8 v EA Sports Bio

Získej superhvězdu :
V FRANCHISE (draftovacím) módu můžeš získat superhvězdu v prvním kole draftu. Hráč musí mít hodnocení nejméně 80.

Karetní cheaty :
Začni kariéru a získávej body za každý gól, asistenci, atd. Pak nakup karty. V některý kartách dostaneš cheaty, které pak můžeš použít ve hře. Sesbírej všechny karty. Ve vyšších úrovních dostáváš bodů více.
(poslal Remeš Vojta - vremesh@centrum.cz)

Platí pro NHL 2002 - 2004 : střílejte i z voleje, dáte tak největší ránu a dost gólů !
(poslal Krkoška Patrik - Patrik.Krkoska@seznam.cz)

Útok :
Začnu od začátku. Nejlepší je začínat za vlastní bránou (někdy se to vyplatí, např. když hráči potřebujou střídat). S obráncem vyjeďte před svojí bránu a dejte to na nějaký volný křídlo (nelepší je to dávat tam, kde nejsou střídačky). S útočníkem máte hodně možností. Nejlepší je počkat ve středním pásmu na spoluhráče až vám najede do středu hřiště a potom se vydejte podél mantinelu do útočného pásma a asi v polovině pásma to přihrajte kolmo směrem před bránu (tam by měl bejt ten spoluhráč kterej najížděl doprostřed hřiště). Hned jak zmáčknete tlačítko na přihrávku, tak stiskněte čudlítko pro střelu. Když stisknete klávesu pro střelu ještě než hráč před branku dostane přihrávku, tak máte 70% šanci na gól, protože hráč bude střílet z první a brankář není dost rychlej aby se přesunul a zareagoval. Další možnost jak uspět je, že nebudete přihrávat před bránu, ale když nemáte blbý spoluhráče, tak by měl ještě jeden najíždět od modrý a tomu to dejte na volej a když se to dostane až k brankářovi, tak by to tam mělo spadnout.

Další možnost je, že se nebudete zastavovat, ale objedete bránu a buď se to pokuste dát hned mezi gólmana a tyč, nebo jeďte jako by pryč z pásma a udělejte půlkruh před brankářem a vystřelte bekendem (jako by přes záda) - 50% gól. Nejlepší je střílet hned z voleje, protože hráč má tak větší ránu.

Obrana :
Obrana je nejtěžší úkol. Tady nejsou žádné taktiky ani strategie, ale něco přece jenom :

1. Najíždějte na hráče tělem a pak jim dejte bodyček nebo je alespoň odstrčte od puku.
2. Není špatný protihráčovi puk vypíchnout - nejvíce se to povede, když jste naproti sobě.
3. Když jede na bránu protihráč a vy máte jen jednoho obránce, tak se snažte, aby nemohl vystřelit - lepte se na něj ze předu :-).
4. Nejhorší případ, kdy se protihráč dostane do breaku, se dá taky řešit, ale musíte mu bejt s obráncem za zády a potom hákujte i za cenu faulu - pokud nemáte žádného obránce k dispozici, tak se modlete, aby váš brankář hejbnul zadkem a koukal to chytit.

Rady na závěr :

Pro DYNASTY MODE je DOST DOBRÝ si stáhnout češtinu na WWW.CESTINY.CZ. Kupodivu se tam objevila, ale nejde na všechny verze.
Když si dáte na DYNASTY MODE, tak ještě před prvním zápasem se podívejte na volné hráče (FREE AGENTS) - jsou tam hodně dobrý hráči, ale jen hned na začátku, pak si je už zbývající týmy rozdělí.
(poslal Hrdina Pavel - hrdina.pavel@centrum.cz)

Pokud chcete dát gól a nedaří se vám, tak stačí, když při hře před soupeřovou brankou vystřelíte a jakmile pustíte klávesu na střelu, tak hru stopněte. Jděte do nastavení ovládání a dejte se na soupeře, odvolejte brankáře a až padne gól, zase se předělejte. Takhle to můžete opakovat jak chcete, ale bohužel to nefunguje v turnajích.

Poznámka od Michala Stankeho (michal.stanke@volny.cz) :
Tento cheat při turnajích funguje, ale než začnete zápas, musíte si nastavit soupeřův tým jako jeden z týmů, které ovládáte a po skončení zápasu toto nastavení opět zrušte.
(poslal Kvapil Jaroslav - Jaroslav-Kvapil@seznam.cz)

Jak dát snadno gól ?
Ať už ve hře při samostatném nájezdu na bránu nebo při nájezdech po prodloužení - úplně snadno. Možná se vám to nepodaří na první pokus (já osobně hraju na nejtežší obtížnost a tam to je velmi potřeba), spočívá to v tom, že jedete proti bráně, jeďte raději trošku víc z úhlu a všiměte si, jestli je hráč, se kterým jedete nájezd, pravák nebo levák. Jestli je pravák, tak najeďte více z levé strany (u leváka obráceně) a najeďte těsně před brankáře, tam jen pomocí šipek udělejte jakoby půlkruh na druhou stranu a až si všimnete, že brankář je stále na druhém konci brány, tak rychle zápěstím vystřelte (co nejrychleji zmáčněte tlačítko pro střelu) a je to. Věřím, že se vám to podaří a přeju hodně štěstí ve Stanley Cupu !
(poslal Drozd Patrik - patrik.drozd@volny.cz)

Myslím, že tento tip většina lidí ocení, protože v ovládání ho nenajdete. Mě to taky chvíli trvalo. Pořád nevíte, jak při rvačkách zablokovat ránu nepřítele a pak mu dát do držky, až mu spadne helma ? Ale je to tak snadné : když vám chce protihráč dát ránu do hlavy, tak zmáčkněte šipku nahoru a když do břicha, tak šipku dolů. Pak už ho můžete svévolně mlátit a on si třeba ani neprdne !

A jsou tu ještě dvě rady jak dát gól :

1. Jeďte tak v poloviční vzdálenosti mezi brankou a mantinelem (z boku brány) a zkontrolujte, zda některý z vašich spoluhráčů jede směrem k bráně. Zajeďte až za hranici brány (brankář z toho bude mít pěknej bordel) a obratem chvilku držte tlačítko pro nahrávku a až bude nahrávka tak průměrně silná, tak pusťte a mačkejte tlačítko pro střelu ješte než bude puk u vašeho spoluhráče. Když se vám to podaří tak jak má, tak se po puku vůbec nepodívá ani ten nejlepší brankář !

2. Občas tomu říkám něco jako propašování nebo dotlačení atd. : Jednoduše jde o to, že si s hráčem, který má zrovna puk, najeďte tak nějak za modrou a chvilku počkejte, až vaši spoluhráči najedou k soupeřově brance a vystřelte zápěstím (jednou krátce zmáčkněte na tlačítko pro střelu) a hned, jak brankář před sebe vyrazí kotouč, tak ho s těmi hráči před brankou doražte do branky tím, že budete neustále mačkat tlačítko pro střelu (sice se tento tip nepovede zrovna z každé akce, jenže můžete střílet a dorážet z jakýchkoli úhlů - klidně i zpoza brány).
(poslal Drozd Patrik - patrik.drozd@volny.cz)

Dva tipy :
1. tip :
Další z mnoha způsobů jak dát gól je tento : stačí když se dostanete za soupeřovu branku, poté na jeden její bok a když vystřelíte, puk zůstane u vás a pak už stačí jen vystřelit i když zrovna v té setině vteřiny ho nemáte a co se nestalo - padl gól.

2. tip :
Pokud hrajete, nepřibližujte se moc k soupeřovým hráčům, kteří vás ve své blízkosti mohou velmi jednoduše srazit k zemi. Proto je vhodnější být od nich trochu dál. Platí zde upravené přísloví "Čím dál, tím líp."
(poslal Sahánek Josef - neefer@seznam.cz)

Chcete si zahrát naší českou extraligu v NHL ? Máte možnost stačí si ji stáhnout třeba na www.bonusweb.cz nebo na www.elhgame.cz, kde také najdete různé dodatky, jako např. Arény nebo nové dresy či dokonce fotky hráčů. POZOR - potřebujete gfxpak (dá se zde stáhnout taky).
(poslal Sahánek Josef - neefer@seznam.cz)

Bonusoví hráči :
Vytvořte si hráče s některým z následujících jmen členů skupiny Alien Ant
Farm :

Terence Corso
Mike Cosgrove
Dryden Mitchell
Tye Zamora
(poslal Valenta Robert - Robinson.BENAK@seznam.cz)

V útoku před střelou objeďte soupeřovu bránku, aby tam stihli dojet i vaši spoluhráči (pokud to nestihnou, objeďte ji ještě jednou), potom následuje přihrávka před branku a na 50% gól. To samé můžete udělat, když si chcete rozmyslet svoji taktiku útoku a zmapovat situaci, protože za soupeřovu branku za vámi soupeři nejezdí skoro nikdy a když už, tak mají jen mizivou šanci vás obrat.
(poslal Jankovič Radovan, Levice, Slovensko)

Tipy :
Můžete si přidávat vlastní stadiony - NHL 2004\fe\nhl\images2\srceen_images, ve stejné složce jdou nastavovat sedadla, trofeje a hlavně si můžete dát svou fotku jako manažera - vždy stačí jen přepsat soubor.
Pak ve složce - NHL 2004\fe\nhl\images2\faces si můžete dát svou fotku jako
hráče, ale je to rozděleno na small a med - small jsou skoro všechny fotky
(když upravujete řady, vyměňujete hráče atd.), jejich rozměry (31×44). Med.
jsou fotky u trofejí a u položky základní sestava (88×123). Ale stejně při
hře, když dáte gól nebo jste vyloučeni, vidět nejsou. Pak jdou ještě
přepisovat dresy a to v NHL 2004\fe\nhl\images2\torfs, ale už to není tak
snadné, protože musíte upravit jen první vrstvu, jinak jsou dresy vidět jen
při výběru dresu, ale při hře už ne.

Snadný gól - já to teda dělám tak, že zajedu za branku, trochu přibrzdím a jako kdybych chtěl bránu objet ještě jednou, ale až je brankář v pohybu a má místo na druhé straně, tak zastavím a vystřelím mu oproti pohybu (v nejlehčí obtížnosti to vyjde na takových 95%, v lehké 75%, ve štřední tak jednou ze dvou pokusů, takže 50% a v težké jen na takových 10%, ale to spíš nemám problém ten gól dát, ale zastaví mě protihráči při objíždění branky).
(poslal Novák Petr - petanek2@centrum.cz)

Nový tip jak dát gól :
Je to strašně jednoduché - stačí vám k tomu jenom, aby vaš spoluhráč měl branku dole ! Potom stačí jet dolů k brankáři, zabočit doleva a střelit tak, že jenom zmáčknete jednoduše a lehce mezerník nebo na čem to máte nastavené. Tak dáte gól vždy. POZOR - doprava to moc nejde, někdy to gólman chytne, ale doleva je to 100%, že dáte gól.
(poslal Kitikonti - kitikonti@atlas.cz)

V souboru gamedata.viv ve složce ugi jsou fotky hráčů (tentokrát podle jmen - v NHL 2002 byli pojmenované očíslovaně) a pár obrázků tlačítek.
(poslal Seyfi Philippe "pips" - seifip@centrum.cz)

Hráči se dají vytvořit se jmény skupiny "gob", anebo když si nějaké jméno a příjmení vyberete z titulků (credits) autorů hry.

Pokud hrajete za slováky a nebaví Vás mít v brance úplně neznámeho Pavla Salingova, můžete si tam dát Jána Lašáka. Jak na to ? Stačí, když zajdete do My NHL a dáte create player. Jméno dáte Jan a příjmení Lasak (bez diakritiky). Před tím, než ho přiřadíte Slovensku, ho trochu vylepšete, aby měl overall aspoň 87. To samé mohou Češi udělat s Tomášem Vokounem, ale toho není třeba vytvářet, ale musíte jít do "edit lines" a tam vyměnit D Haseka za T Vokouna, anebo R. Cechmanka za T Vokouna.
(poslal Lenner Patrik "PaLe PaLe" - pale.pale@post.sk)

Tip :

a) Spusťte hru.
b) Běžte do nastavení al.
c) Zaměnte na tyto údaje :

Základní :

Síla střely = 7

Kontrola :

Síla úderu = 7
Účinnost úderu holí = 7

Fyzikální :

Elasticita puku = 7
Tření = 0
Rozbití skla = ?(7)
Tíže = 0

Po této změně nastavení se stane to, že puk začne poletovat i při menším úderu a bude poskakovat kolem ! Okolo puku vznikne velká bitka, tak pozor !

Vlastní hudba :

1) Spusťte hru.
2) Běžte do nastavení zvuku
3) Zvolte vlastní (úplně dole)
4) Vypněte hru
5) Pusťte svoji oblíbenou hudbu.
6) Zapněte hru.

Tip : Po spuštění hry si můžete vložit i CD !
(poslal Kundrát Michal - M.dratak@seznam.cz)

Chcete mít nejlepší tým na světě ? Je to jednoduché. Stačí když si v menu navolíte vytvořit hráče, kterému dejte naplno střelbu, tvrdost a odolnost. U ostatních položek si už rozdělte body jak chcete. Vyrobte si pár takovýchto hráčů a dejte si je do svého oblíbeného týmu. Potom si v editovaní formací dejte do útoku právě tyto hráče a zápasy určitě vyhrajete.
(poslal Janovic Ján - janovic@post.sk)

Jak zaručeně vstřelit branku :
Stačí dostat hráče s pukem do útočné třetiny (jakýmkoliv způsobem). Až si na sebe navážete protihráče, couvnout k mantinelu a pak jet podél mantinelu za branku. Když už se dostanete na úroveň brankové čáry, hráč, který vás měl "na starost", si couvne zpět před bránu a nechá vás být (mezitím si vaši spoluhráči najíždějí před branku a protihráčovi obránci si je rozeberou). Když jste za bránou, máte volnou ruku. Můžete buď poslat přihrávku
(nedoporučuji, před bránou jsou hráči obsazení), nebo můžete obloukem vyjet před bránu a nikým neobtěžováni si nabruslit mezi kruhy a poslat technickou střelu k tyčce. Na střední obtížnost skórujete na 60%.
(poslal colinmcrae@centrum.cz)

NHL 2004 x NHL 2005 :
Když se poperou hráči v NHL 2004, hráč jen spadne na zem, nebo zůstanou oba stát a přiběhne k nim rozhodčí. Ve hře NHL 2005 když se hráči poperou, začne jim téct krev.
(poslal Marián M. - marian260@post.sk)

Když hrajete Dynasty Mode, je dobré si vzít do týmu hráče, např. Kovalchuka (Atlanta), anebo Gaborika (Minnesota), ze kterých se postupně stanou ještě lepší hráči, než jsou v první sezóně a mohou dosáhnout hodnocení 99 (vyšší se už dosáhnout nedá). V první sezóně je však nejlepším hráčem Forsberg z Colorada.
(poslal "Pandík" - pandik@centrum.sk)

Postřeh : pokud se díváte na začátku jak většinou hráči říkají "EA Sports it's in the game", tak se tam občas objeví někteří čeští hráči a řeknou tuto slavnou větu česky.

Postřeh : pokud do někoho při hře silně vrazíte, tak mu může spadnout přilba.
(poslal Sahánek Josef - neefer@seznam.cz)

1) Na začátku dynasty mode si rozhodně vyberte Atlantu, protože má od začátku dva dobré hráče a to Heatlyho a Kovalchuka. Kupte si i Gáboríka z Minnesoty a Brodeura z New Jersey, protože na konci druhé sezóny bude mít Heatly overall 96, a Kovalchuk, Gáborik a Brodeur hodnocení 98 resp.99.

2) Ve složce, kde máte nainstalovanou NHL 2004 (já mám v E:\games\NHL 2004), si dejte složku fe a dále: nhl, images2, screen_images. Najdete tu fotky manažerů (můžete si tam dát i vlastní a to přepsáním souboru, ale vaše fotka musí mít rozměry 104 x 132 až 120 x 125, možná i o něco víc), kanceláře (vidíte jaké proměny vam udělají, když jste dobří), fotky trofejí atd.

3) V té samé složce jako v předcházejícím bodě si ve složce nhl dejte video. Máte tam všechna videa (ve složce cameo jsou úvodní intra jak hráči říkají : "EA sports it´s in a game". Je tam i český hráč Klesla z Columbusu).

4) Góly se dávají nejsnáze z one timeru. V podstatě jde o to, že hráč, který jde po křídle, nahraje spoluhráči před bránou. Ještě předtím, než se k vám puk dostane, mačkejte tlačítko pro střelu. Na 90 procent je z toho gól, protože brankář se nestihne přesunout.

5) V dynasty mode si v pravidlech vypněte přihravku přes dvě čáry, protože takřkar každá vaše akce bude přerušená.
(poslal Strečanský Peter - peter1701@centrum.sk)

Tip na gól:
Vemte si nějakého střelce jako je třeba Jaromír Jágr nebo Peter Bondra a rozjeďte se tou stranou, na kterou hráč hraje. Jestli hraje levou, pak vlevo. Těsně před modrou čárou stiskněte mezerník a těsně za ní ho pusťte. Bude to rychlá střela příklepem. Brankář bude tak velmi překvapen, že puk nestihne chytit a vy dáte gól.
(poslal Dulačka Peter "Caparzo" - dullo@centrum.sk)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Byl(a) jsem tu

Ano 100% (120)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama